O grach planszowych już wspominaliśmy. Dziś coś specjalnie dla małych artystek, projektantek, a także wszystkich pozostałych członków rodziny, dla których kreatywność to pasjonujące wyzwanie. Gra „Zostań stylistką” opiera się na projektowaniu ubrań, fryzur i stylizacji, ale nie dajmy się zwieść tak pozorne prostej i płytkiej fabule.
Gra połączy całą rodzinę, niezależnie od tego, czy wezmą w niej udział chłopcy czy dziewczynki, dorośli czy dzieci.
Zestaw składa się z planszy i żetonów. Można rozegrać całą rozgrywkę zgodnie z opisanymi w instrukcji zasadami, a można też rozegrać trzy mini gry. Co więcej, dzieci mogą potraktować tę grę również jako formę zabawy – niekoniecznie rozgrywając ją i realizując założenia autorów. Mogą po prostu wykorzystać dołączone do zestawu elementy i zwyczajnie, kreatywnie są pobawić.
Taka uniwersalność tej gry, to niewątpliwie jej ogromna zaleta. Powoduje, że dzieci chętnie sięgają po nią, często do niej zaglądają i wykorzystują nie tylko w czasie rodzinnych spotkań, ale również w czasie odwiedzin przyjaciół i znajomych.
Gra jest angażująca i wciągająca. Powoduje, że całkowicie zapomina się o upływającym czasie, a ten spędzony razem jest wartościowy i radosny.
Rozgrywka, która przebiega zgodnie z załączoną instrukcją rozwija koncentrację, refleks, spostrzegawczość i kreatywność. Uczy skupienia i analitycznego obserwowania otaczającej rzeczywistości. Pobudza mózg do działania, a to powoduje, że jego praca z dnia na dzień staje się coraz sprawniejsza. Co ważne, granie w grę „Zostań stylistką” stymuluje nie tylko jedną półkulę mózgu. W czasie rozgrywki liczy się bowiem strategia, pamięć i spostrzegawczość, a to domena „półkuli logicznej”. Trzeba jednak pamiętać, że gra ma charakter kreatywny, artystyczny – trzeba odpowiednio te stylizacje dobrać, więc pobudza również „półkulę artystyczną”. To idealne połączenie.
Biorąc pod uwagę fakt, że zbliżają się święta, więc niebawem zaczniemy poszukiwania prezentów – warto rozważyć, czy „Zostań stylistką” nie będzie dobrą propozycją dla dziecka w rodzinie. Zjednoczy rodzinę przy wspólnej grze, ale również pozwoli dziecku na samodzielne rozwijanie wyobraźni i kreatywności.