Trądzik różowaty to przewlekła choroba skóry, którą najczęściej diagnozuje się u dorosłych kobiet. Problem ten jest znacznie trudniejszy w leczeniu niż zmiany trądziku młodzieńczego. Najczęstszym powodem jego występowania są zmiany hormonalne i niewłaściwa dieta. Nie ma niestety skutecznego sposobu na pozbycie się tej dolegliwości, dlatego leczenie polega jedynie na uśmierzaniu objawów. Pielęgnacja skóry dotkniętej trądzikiem różowatym wymaga odpowiednich kosmetyków i zabiegów. Widoczne zmiany na skórze bywają powodem kompleksów u kobiet, dlatego panie chętnie nakładają makijaż, który choć trochę tuszuje mankamenty cery.

Trądzik różowaty a makijaż
Skóra dotknięta tą chorobą jest niezwykle wrażliwa. Styczność ze sztucznymi barwnikami czy substancjami dodawanymi do kosmetyków może zaognić nieprzyjemne objawy. Nie oznacza to jednak, że panie muszą całkiem zrezygnować z makijażu. Kobiety cierpiące na trądzik różowaty muszą przykładać znacznie większą wagę do składu używanych kosmetyków. Mowa tu nie tylko o kolorowych produktach, ale także preparatach przeznaczonych do pielęgnacji skóry. Co ciekawe, ważna jest nie tylko jakość kosmetyków, ale także sposób ich nakładania.
Cera trądzikowa – jakie kosmetyki wybierać?
W przypadku skóry z trądzikiem różowatym ważne jest, aby wybierać kosmetyki stworzone do cery naczynkowej. Dodatkowo istotne jest, aby w swoim składzie nie zawierały syntetycznych składników i sztucznych barwników. Wybierając produkty do makijażu, najlepiej postawić na kosmetyki mineralne. Mamy wówczas pewność, że są wykonane jedynie z naturalnych substancji, ponieważ powstają one głównie z myślą o skórze problematycznej.
Jak pielęgnować i malować twarz z trądzikiem różowatym?
Odpowiednio dobrane preparaty do pielęgnacji i makijażu twarzy to nie wszystko. Aby dodatkowo nie zaognić zmian na skórze, należy pamiętać o kilku zasadach wykonywania domowych zabiegów upiększających. Twarz powinna być przemywana delikatnymi kosmetykami i spłukiwana ciepłą wodą, nigdy gorącą ani zimną. Zaleca się także, aby raz na dwa tygodnie wykonywać peeling, ale tylko enzymatyczny. Podczas nakładania makijażu czy demakijażu należy unikać nadmiernego pocierania skóry. Warto też pamiętać, aby nie przesadzać z warstwą nakładanego podkładu i innych produktów, nawet jeśli są one naturalne – im więcej nałożonych warstw, tym większe ryzyko podrażnień skóry.
Jak zmniejszyć widoczność zaskórników zamkniętych?
Należy pamiętać, że trądzik czy zaskórniki zamknięte należy niwelować przy pomocy zabiegów, a nie jedynie maskować makijażem. Dla uzyskania zdrowej i czystej cery potrzebna jest w tym przypadku cierpliwość i konsekwencja. Regularne używanie preparatów i kremów bogatych w czynne składniki pochodzenia naturalnego pomogą uśmierzyć stany zapalne i zniwelować zaczerwienienie. Dokładne oczyszczanie, stosowanie maseczek czy kremów o lekkiej formule oraz wykonywanie peelingów enzymatycznych powinny być codziennymi czynnościami w walce z trądzikiem i zaskórnikami zamkniętymi. W połączeniu z leczeniem dermatologicznym takie działania znacznie przyspieszają osiągnięcie zamierzonych efektów.
undefined