Gry pamięciowe dla dzieci są specjalnym rodzajem kreatywnej rozrywki, których głównym zadaniem jest pomoc w prawidłowym rozwoju dziecka. Inaczej nazywane grami memory, dbają o rozwój odpowiednich, podstawowych reakcji w życiu codziennym pociechy oraz w jej nadchodzącej przyszłości. Mają też znaczny wpływ na kształtowanie się doznań wszystkich zmysłów, a to wszystko poprzez wspaniałą zabawę.
Rozrywka i nauka w jednym
Kolorowe plansze, karty czy inne elementy gier pamięciowych, dodatkowo mogące wydawać dźwięki, czy zapachy, zachęcają nawet najmłodsze dzieci do działania. Gry tego rodzaju znacznie oddziałują na rozwój zmysłów u wszystkich dzieci, między innymi poprawiają mowę, wpływają na zmysł słuchu i dotyku, wspomagają koncentrację oraz kreatywność malucha. Ich atutem jest również to, że poprawiają i wspomagają dziecięcą pamięć oraz koordynację ruchową. Dodatkowo gry pamięciowe przeznaczone dla dzieci kształtują ich zachowania i relacje społeczne oraz uczą, jak nawiązywać je w niedalekiej przyszłości. Dzięki połączeniu tych dwóch elementów, czyli nauki i zabawy, a także przez zastosowanie rozwiązań, które działają zachęcająco na dzieci, przyciągają ich uwagę, przez co najmłodsi sami chcą z nich korzystać.
Sposób na zachęcenie do nauki
Część dzieci od najmłodszych lat opornie podchodzi do tematu nauki. Gry typu memory są natomiast idealnym rozwiązaniem tego problemu. Często składają się z wielu kolorowych elementów, takich jak karty, plansze, piłki, kubeczki, czy krążki. Niejednokrotnie są one skonstruowane w taki sposób, że mogą wydawać różne dźwięki, czy poruszać się. Dodatkowo zazwyczaj ozdobione są różnego rodzaju motywami – mogą to być grafiki przedstawiające zwierzęta, kwiaty, czy postacie z ulubionych bajek. Wzbudzają w dzieciach zainteresowanie, dzięki któremu poświęcają im znaczną część uwagi i chcą bawić się dłużej, a przy tym rozwiązywać różnego rodzaju łamigłówki i zagadki.
Gry pamięciowe- sposób na wspólnie spędzony czas
Gry memo przeznaczone dla dzieci mogą stać się idealną rozrywką dla całej rodziny. Spędzając czas na wspólnej zabawie mamy okazję, by pobyć z naszymi najbliższymi. W tym czasie możemy swobodnie ze sobą porozmawiać, pośmiać się, fantastycznie bawić się razem, a przy tym wspomagać rozwój i naukę naszych milusińskich. Warto zwrócić na tę kwestię uwagę, szczególnie w czasach, w których większość z nas żyje w ciągłym biegu. Gry pamięciowe pozwalają nam zapomnieć o otoczeniu, przy nich skupiamy się na wykonywanej właśnie czynności i na czasie spędzonym z ukochaną rodziną, co również wywiera znaczny wpływ na właściwy rozwój dziecka.
Gry memory dla dzieci – bezpieczeństwo
W zależności od rodzaju gry są one przeznaczone dla dzieci na różnym etapie życia. Decydując się na ich zakup, zwróćmy uwagę na wskazany przez producenta wiek zalecany do rozpoczęcia zabawy z nimi. Z uwagi na to, że elementy poszczególnych gier tworzone są z myślą o najmłodszych, ich produkcja jest przemyślana, kształty są bezpieczne dla dzieci, a tworzywa, z których zostają wykonane oraz farby czy inne elementy ozdobne, są nietoksyczne i niegroźne, zarówno dla najmłodszych fanów gier pamięciowych, jak i dla naszego środowiska naturalnego. Gry memory dla dzieci są doskonale zaprojektowane, dzięki czemu zapewniają beztroską zabawę i naukę w pewnych i odpowiednich warunkach.
Jakie gry pamięciowe wybrać?
Wybór gier memory na rynku jest naprawdę ogromny – znaleźć możemy produkty przeznaczone dla dzieci na różnym etapie rozwoju. Warto stosować się do tych zaleceń i wybierać gry dostosowane do wieku dziecka, dzięki temu będziemy mogli wspomóc rozwój malucha, na każdym stadium jego edukacji.
Jedną z najbardziej popularnych gier pamięciowych, przeznaczonych dla dzieci powyżej trzeciego roku życia, jest gra polegająca na kolejnym odsłanianiu kart i szukaniu pośród nich par. Kolorowe karty z motywami zwierzęcymi, czy postaciami ze znanych bajek, zachęcają dzieci do zabawy, jednocześnie ćwicząc ich pamięć. Innym przykładem popularnej gry jest gra sensoryczna, która opiera się na rozpoznawaniu kształtów czy różnych rodzajów materiałów poprzez dotyk. Zazwyczaj składa się ona z dwóch elementów – pierwszy przypomina paletę farb, natomiast drugi element tworzą kubeczki, których dna wypełniane są materiałem lub kształtem, odpowiadającym tym, które umieszczone są na palecie. Dziecko z odsłoniętymi lub zakrytymi oczami musi dopasować elementy, ćwicząc przy tym między innymi zmysł dotyku. Gry pamięciowe dla dzieci są idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy lubią wyzwania oraz cenią sobie dobrą zabawę!
Odwiedź sklep naszego partnera i zobacz ofertę najpopularniejszych gier pamięciowych! Wszystkie produkty dostępne są na stronie https://maludas.pl/c/52/gry-pamieciowe-gry.html