Szkoły oferują możliwość zakupu ubezpieczenia szkolnego NNW, jednak musimy pamiętać, że ofertę, jaką składa szkoła – musi być dopasowana do możliwości finansowych wszystkich rodziców. Oznacza to, że szkoły zwykle wybierają polisy bardziej przystępnej cenie, a co za tym idzie – z mniejszym zakresem ochrony. Sprawdźmy jak naszym dzieciom zapewnić najlepszą ochronę.

Nasze pociechy rozpoczynają kolejny rok szkolny. To czas nie tylko związany z nauką, ale również z nowymi znajomościami, beztroską, aktywnością fizyczną czy wycieczkami szkolnymi. Nie mamy zatem pewności czy nasze dziecko w tym kolejnym roku szkolnym nie będzie wymagało opieki lekarskiej, szpitalnej czy operacji. Dlatego lepiej być na takie sytuacje dobrze przygotowanym.
Propozycja szkoły – grupowe NNW dla wszystkich
Część rodziców z pewnością zaczeka na ofertę, jaką we wrześniu przedstawi szkoła. Nie jest to zły pomysł – może okazać się, że placówka szkolna, do której będzie uczęszczać nasze dziecko – oferuje dobre ubezpieczenie w kilku wariantach cenowych, co zapewni szeroki zakres ochrony.
Szkoła może jednak wybrać jedną z najtańszych polis dostępnych na rynku, bo umożliwić zakup ubezpieczenia wszystkim rodzicom, bez względu na ich dochody. To dobre rozwiązanie, ponieważ w takiej sytuacji ochroną mogą zostać objęte wszystkie dzieci w szkole, jednak nie dla każdego będzie to opcja wystarczająca.
Jeśli zdecydujemy się na zakup polisy oferowanej przez szkołę – sprawdźmy ją dokładnie. Zwróćmy uwagę na wysokość sumy ubezpieczenia, zakres ochrony, ale również to, czy polisa posiada karencję oraz wyłączenia odpowiedzialności – a przede wszystkim jakie dokładnie. To bardzo cenne informacje o ubezpieczeniu, które pozwolą nam ocenić jakość polisy.
Tutaj najłatwiej samodzielnie sprawdzić informacje w internecie, możemy sprawdzić ubezpieczenie szkolne nnw na rankomat.pl, gdzie prowadzone są rankingi ubezpieczeniowe, dzięki czemu dowiemy się jak wysoko jest oceniana polisa oferowana przez szkołę naszego dziecka.
Wyższa suma ubezpieczenia to większe wsparcie
Szkoła podkreśla, że zakres ochrony, jaki gwarantuje oferowana przez nich polisa, jest szeroki. To dobrze – ale pamiętajmy, że duże znaczenie ma wysokość sumy ubezpieczenia. W sytuacji, gdy maksymalna kwota na którą ubezpieczymy nasze dziecko to np. 10 000 zł to procent, jaki otrzyma za zdarzenie polisowe będzie zdecydowanie niższy niż w przypadku polisy na sumę ubezpieczenia np. 50 000 zł.
W takiej sytuacji możemy zrezygnować z zakupu ubezpieczenia szkolnego NNW i samodzielnie zakupić lepszą polisę dla naszego dziecka. Dzięki temu sami decydujemy o tym, jaką ochronę będzie miało nasze dziecko.
Dwie polisy – dwa odszkodowania
Polisa NNW może gwarantować bardzo rozbudowaną ochronę. Dzisiejsze oferty bardzo często zapewniają wsparcie nie tylko finansowe, ale również:
- Dowóz leków,
- Zorganizowanie rehabilitacji oraz potrzebnego do niej sprzętu,
- Indywidualną naukę w domu w przypadku, gdy zwolnienie lekarskie trwa dłużej niż 10 dni,
- Wsparcie na wypadek pogryzienia przez zwierzęta oraz ukąszenia lub użądlenia,
- Zwrot kosztów operacji plastycznych koniecznych z powodu nieszczęśliwego wypadku,
- Zwrot kosztów pochówku jednego z rodziców lub opiekuna prawnego,
- Transport medyczny.
Wsparcie dla naszego dziecka może być zatem udzielone na wiele sposobów, warto przed zakupem zwrócić na to uwagę.
Jeśli jednak zakupiliśmy już ubezpieczenie szkolne dla naszego dziecka, a dopiero teraz zdaliśmy sobie sprawę z niewystarczającej ochrony, jaką oferuje – możemy sami wykupić polisę NNW dla naszego dziecka. Wystarczy, że sprawdzimy dostępne oferty ubezpieczenia na życie (np. w rankomat.pl) i wybierzemy polisę, którą uznamy za najlepiej dopasowaną do potrzeb naszego dziecka. Ważne, by polisa nie wykluczała np. sportów wysokiego ryzyka, jeśli nasze dziecko taki sport uprawia. Dzięki dwóm polisom dziecko nie tylko uzyska lepszy zakres ochrony, ale w sytuacji np. złamania ręki – może otrzymać dwa odszkodowania.
Przed zakupem polisy porównajmy oferty. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzimy, ale również znajdziemy bardziej korzystne rozwiązania – np. wsparcie na wypadek ukąszenia przez kleszcza czy korepetycje na czas nieobecności w szkole.
Materiał zewnętrzny