Troska o komfort dzieci przyświeca rodzicom każdego dnia. Przejawia się starannym dopasowywaniem kosmetyków, ubrań czy tekstyliów do spania. To również przemyślany wybór butów i zbilansowanych posiłków, które będą dziecku dostarczały wszystkich ważnych dla nich składników. Nic w tym dziwnego. Takie podejście powoduje, że maluch nie musi koncentrować się na „walce z niewygodą”. Czuje się dobrze, nic mu nie przeszkadza i nie dolega. To oznacza, że może się skupić na tym, co dla niego najważniejsze – zabawie, która jest istotna dla jego rozwoju.
Troska o komfort dzieci – wygodne i bezpieczne ubranka
W tym wszystkim chyba na plan pierwszy wysuwają się właśnie ubranka. To w nich maluch spędza czas w domu i na dworze. To w ubrankach śpi, je, bawi się i tuli do rodziców. To wyobraź sobie teraz, że ma na sobie sztuczną koszulkę, która gryzie jego delikatną skórę, podrażnia pod pachami i powoduje, że już mu raz zimno (gdy zawieje), raz gorąco (gdy się bawi). Przechodzą Cię dreszcze? I słusznie.
Niestety, wiele ubrań to właśnie sztuczne włókna wyprodukowane tanim nakładem finansowym, ale wysokim kosztem zarówno w kwestii komfortu jak i ekologii. Maluch w takich ubraniach skupia się na tym, by… jak najmniej się poruszać, bo coś go ciśnie, podrażnia, uwiera. Jeżeli umie już mówić – to powie Ci, że nie chce tego ubranka, chce się przebrać, coś zmienić. Ale taki mniejszy, który dopiero poznaje słowa i nie do końca sam rozumie co się z nim dzieje? On będzie rozdrażniony, nerwowy, płaczliwy. Możesz się wówczas zastanawiać, co powoduje jego zły humor. Czy jest głodny, pieluszka jest brudna, a może się nie wyspał?
Szukasz i szukasz, a tymczasem – to niewygodne body lub koszulka, które sprawiają, że odczuwa dyskomfort.
Dlatego zdecydowanie lepszym pomysłem będą ubranka dla dzieci, które wykonane są z włókien naturalnych, np. bawełny organicznej. Taką ofertę przygotował dla najmłodszych producent skarpet, firma Wola – https://wola.pl/pol_m_EKO-kolekcja-336.html . Co więcej, jest to już piąta kolekcja ubrań ekologicznych, bezpiecznych i naturalnych, a co za tym idzie – stoi za firmą doświadczenie.
Korzyści ze stosowania naturalnych ubrań dla najmłodszych
Ok, komfort, komfortem, ale co tak naprawdę dają ubranka wykonane w sposób ekologiczny z naturalnych produktów? Zacznijmy od tej perspektywy, która jest nam najbliższa, czyli od dziecka.
To przede wszystkim ubranka wygodne. Zapewniają pełną swobodę ruchu, nie uwierają, nie ocierają i nie podrażniają delikatnej skóry dziecka. Naturalnie, trzeba dopasować odpowiedni rozmiar. Ubranka zbyt duże lub zbyt małe też nie dadzą maluchowi pełnej swobody. Jeżeli jednak będą w odpowiednim rozmiarze, to materiał nie będzie przeszkadzał w swobodnej zabawie.
Naturalna tkanina ekologiczna jest ponadto wytrzymała, miękka i odporna na rozciąganie. To oznacza, że nie zdeformuje się po praniu, czy przy próbach samodzielnego rozbierania się lub ubierania przez dziecko.
Ważne jest również to, że są to ubrania, które zapewniają skuteczny przepływ powietrza. To sprawia, że dziecko się nie przepoci i nie zmarźnie. Cyrkulacja powietrza za pośrednictwem tkaniny ma też znaczenie dla utrzymania właściwej, a przede wszystkim stałej temperatury ciała. Chroni przed wychłodzeniem i przegrzaniem.
Naturalna bawełna ekologiczna to również bezpieczeństwo alergików. Brak syntetycznych elementów chroni przed wystąpieniem reakcji uczuleniowej, zapewnia wygodę i bezpieczeństwo.
Czy kolekcja od firmy Wola spełnia tak wysokie standardy? Tak! Świadczą o tym przyznane im dla kolekcji certyfikaty: ISO i OEKO TEX.
Warto też spojrzeć na te ubranka z szerszej perspektywy. To bawełna ekologiczna, a więc jej wykonanie i uszycie z niej ubrań odbywa się w warunkach przyjaznych dla środowiska. Wiele się dzisiaj mówi o szkodliwości naszych (ludzkich) działań. Sami sobie niszczymy tę planetę, dlatego też wszelkie działania, które to zniszczenie zmniejszają lub prowadzą do jego ograniczenia są jak najbardziej na plus.
Produkcja ubranek od Wola odbywa się więc z szacunkiem do środowiska, bez stosowania chemicznych środków czy szkodliwych dla natury procesów. Są bezpieczne dla dziecka i środowiska – czy troska o komfort dzieci mogłaby się lepiej przejawiać?