Artystyczny kolektyw KURKOT istnieje od dwóch lat. Współtworzą go dwie kobiety – Monika Kotecka i Karolina Poryzała, które z wielką pasją i zaangażowaniem realizują projekty zarówno fotograficzne, jak i filmowe.
Wiosną tego roku pracowały nad klipem dla wytwórni U know me records do utworu En2aka, który będzie można oglądać w najbliższych dniach na dużym ekranie, gdyż został on wzięty do konkursu Powiększenie na 14 Międzynarodowy Konkurs T-mobile Nowe Horyzonty. Dzięki tej realizacji miały okazję poznać zawodniczki z warszawskiej drużyny Volteo ze szkoły woltyżerki i rekreacji konnej.
Od samego początku zafascynowały ich relacje panujące między dziewczętamioraz to, że piękno zespołowego działania nie przeszkadza im w zaznaczeniu własnej indywidualności, a ich wrażliwość doskonale sprawdza się we współpracy z końmi.
Zainspirowane tematem współzałożycielki KURKOTu postanowiły nakręcić film dokumentalny, który będzie opowiadał o drodze do akceptacji własnych słabości i uczeniu się współodpowiedzialności. W związku z tym będą one towarzyszyły grupie Volteo w czasie ich codziennych treningów. Celem tego projektu ma być uchwycenie relacji, jakie wytwarzają się między nimi podczas wspólnych wyjazdów i zgrupowań oraz przedstawienie w sposób spójny świata woltyżerki.
Rodzice zawodniczek mówią o swoich dzieciach, że są analogowe, czyli że są zaprzeczeniem tego, co zazwyczaj myślimy na temat dzisiejszych dzieci – zamkniętych, skupionych na sobie, pogrążonych w internetowym szaleństwie.
Projekt ten jest wspólnym debiutem dokumentalnym Moniki i Karoliny i dlatego bardzo im zależy na tym, by zrealizować go jak najbardziej profesjonalnie. W trakcie dokumentacji starały się radzić sobie same, ale przy kolejnej partii zdjęć będą potrzebowały profesjonalnej ekipy i sprzętu.
Film Wolta przeszedł pierwszy etap w konkursie na dofinansowanie produkcji, ale pomoc ludzi z zewnątrz również jest potrzebna do uzyskania odpowiednich funduszy. W sierpniu dziewczynki wyjeżdżają na obóz treningowy podczas, którego będą razem 24h na dobę, co jest to niezwykle ważnym wydarzeniem dla projektu. W związku z tym autorki dokumentu zdecydowały się rozpocząć akcję crowdfundingową. Takie wsparcie pomoże wynająć profesjonalny sprzęt oraz ekipę, opłacić transport i wyżywienie. Dzięki temu będzie można zachować wysoki poziom projektu, tak by mógł on reprezentować KURKOT na festiwalach filmowych.
Na ofiarodawców czekają ciekawe nagrody:
– możliwość udziału w wybranych warsztatach psychologicznych w Centrum Psychologii Nasza Strefa,
– płyty winylowe En2ak podpisane przez artystę,
– dzieci będą miały szansę spróbować swych sił na lekcji woltyżerki w szkole Volteo, co zostanie udokumentowane fotograficznie,
– dorośli będą mogli wziąć udział w lekcji jazdy konnej, co również będzie udokumentowane fotograficznie,
– darczyńcy zostaną zaproszeni na bankiet z przygotowanym przez KURKOT poczęstunkiem,
– rodzinne sesje zdjęciowe wykonane przez Monikę i Karolinę,
– torby eko,
– przypinki z nadrukami projektu fantastycznego ilustratora – Zgonowicza.
Każdy wspierający otrzyma plakat filmu podpisany przez dziewczynki z Volteo, płytę z materiałami dodatkowymi w postaci pakietu zdjęć, foto-dziennikiem dziewczyn Kurkot Kolektive z pobytu na turnusie z dziewczynkami oraz pozdrowieniami video nagranymi przez ekipę filmu i dziewczynki z Volteo.
Partnerzy:
– Volteo
– Nasza Strefa
– U Know Me Records
– Dzielnica Rodzica (partner medialny).
Więcej informacji na temat projektu znajduje się na stronie Polak Potrafi.
W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt pod adresem kurkotkollektiv@gmail.com.