Ruchome książeczki to świetna propozycja dla najmłodszych dzieci. Nie tylko wspomagają ich rozwój, ale robią to przede wszystkim w sposób bardzo przyjazny dla dziecka. Łączą zabawę z edukacją czytelniczą i rozwojem motoryki małej. Do tego kształtuje się spostrzegawczość i umiejętność wyłączania szczegółów z całego obrazka, czyli myślenie analityczne.
Tego rodzaju publikacje niosą ze sobą wszechstronny harmonijny rozwój, a dziecko przy tym nie czuje, że jest przez rodzica stymulowane. Po prostu świetnie się bawi, a rozwój „dzieje się” przy okazji.
W serii ruchomych książeczek mieliśmy przyjemność zapoznać się z wieloma atrakcyjnymi tytułami, które pokrótce zaprezentuję.
Dolina Muminków. Zabawy Muminków. Ruchome obrazki
To pierwsza z naszych propozycji. Książka opowiada o podróży Muminków i towarzyszących im postaci. Nie zabraknie więc Małej Mi i Paszczaka. Ruchome elementy przykuwają dziecięcą uwagę, zachęcają do przeglądania książeczki i aktywizują motorykę małą. Dziecko szybko spostrzega, co trzeba poruszyć i co się wówczas zmienia i z chęcią testuje obecne mechanizmy.

Dodatkowym atutem książeczki jest jej wydanie. Jest ślicznie ilustrowana, a obrazki zachwycają.
Niesamowity spacer pod gwiazdami
Kolejna, pięknie ilustrowana pozycja. Opowiada o tym, co dzieje się, gdy zajdzie słońce, a naszą ziemię spowije ciemność. Kto śpi? A kto się budzi? Co dzieje się wokół nas pod osłoną nocy.

Srebrne dekoracje książki powodują, że prawdziwie błyszczy ona gwiazdami. Przykuwa uwagę, przyciąga wzrok i nie pozwala go od siebie oderwać. Nie tylko wprowadza w temat nocy, ale doskonale wycisza i uspokaja. Można ją czytać przed snem. Nie tylko ze względu na podejmowaną tematykę, ale również z uwagi na kojące i uspokajające obrazki.
Dobranoc, mała Pando
Dzięki tej książeczce dzieci dowiedzą się, jak wygląda dzień małej pandy. Jak się bawi? Co i w jaki sposób je? Jak spędza czas wolny ze swoją mamą. Tu również liczne ruchome elementy przyciągną dziecięcą uwagę i nie pozwolą oderwać się od książeczki zbyt szybko.

Dzień dobry, samochodziku
Ta pozycja opowiada o samochodach. Dziecko poznaje elementy budowy auta, jak jeździ i na co powinno uważać podczas swojej podróży.

Dziecko może zmieniać światła pojazdu, ruszać wycieraczkami i wiele, wiele więcej.
Dzień dobry, samolociku
To podobna do samochodzika pozycja, z tą różnicą, że dotyczy samolotów. Dziecko może zapoznać się z zagadnieniami związanymi z podróżą lotniczą. Zobaczy, z czego składa się samolot i może pobawić się w jego aktywizowanie.

Zabawna, barwnie ilustrowana i niezwykle wciągająca. Być może rozbudzi w dziecku pasję do sprzętów.
Dzikie zwierzęta
Kolejna pozycja w zakresie ruchomych książeczek. Tym razem dziecko ma okazję zapoznać się ze zwierzętami, żyjącymi w dziczy. Może poznać słonia, lwa i wiele innych. Ruchome obrazki przyciągają uwagę i ułatwiają zapamiętywanie nazw zwierząt.

Ta książka to doskonały przykład, jak połączyć naukę i zabawę.
Zwierzęta domowe
Kolejna odsłona przedstawia zwierzęta, które można trzymać w domu. Dziecko poznaje psa, kota, chomika. Może zobaczyć ich typowe aktywności i zapoznać się z ich zabawami. Ruchome elementy powodują, że dziecko z większym zaciekawieniem angażuje się w poznawanie ich świata. Łatwiej też mu zapamiętać nazwy zwierząt i ich cechy charakterystyczne.

Muzyka
To książeczka o różnych instrumentach i dźwiękach, które wydają. Dzieci mogą poznać cymbałki, bębny, harfę i flet. Świetna okazja, by rozwinąć posiadane słownictwo, poszerzyć słownik i lepiej poznać otaczający je świat.

Zabawa w granie, choć nie poskutkuje wydawaniem dźwięków, pokaże dziecku, jak korzystać z poszczególnych instrumentów.
Jedzenie
Dziecko może poznać różnorodne produkty spożywcze. Rozszerzy nie tylko swoje słownictwo i usprawni sprawność motoryki małej, ale dodatkowo pomoże mu zrozumieć, co spożywa na co dzień. I choć takie słowa jak jabłko czy banan pewnie są mu znane z jego codziennej diety, to dzięki książce, może się dowiedzieć, że jest dużo więcej smakowitych produktów, które może spróbować.

Na budowie
Książka znacząco poszerza wiedzę dzieciaczków. Informacje z budowy nie są bowiem takimi, na które dziecko natyka się w swojej codzienności. Kontakt z książką pomoże mu zwiększyć zasób słów o te, związane z tą branżą. Dowie się, czym zajmuje się murarz oraz co robi betoniarka.

Doskonała pozycja dla najmłodszych odkrywców.
Urodziny
Dzięki tej książeczce dziecko pozna słowa i aktywności związane z urodzinami. Może „zdmuchnąć świeczki” z tortu, rozpakować prezent i zobaczyć, jak bardzo mieni się rozrzucone konfetti.

Piękne ilustracje i pomysłowe akcje do wykonania sprawiają, że dziecko chętnie testuje książeczkę i dokładnie ogląda każdą kartę.
Na boisku
To ostatnia z przygotowanych na dzisiaj pozycji. Dziecko poznaje słownictwo związane z piłką nożną. Obserwuje związane z tym aktywności i może zobaczyć, na czym polega ta gra.
