Książki podróżnicze są bardzo różne. Niektóre skupiają się na samej podróży, inne na przygodach podróżnika, jeszcze inne na kulturach odwiedzanych krajów. Hulajnogą przez szczęśliwą Arabię jest zupełnie inna. Skupia się na spotykanych po drodze ludziach. Oczywiście, przygody Dominika również są tam opisane.
Młody leśnik, Dominik Wieczorkiewicz, wyrusza w podróż po Półwyspie Arabskim. Na miejsce dociera samolotem, natomiast tam, z miejsca na miejsce przemieszcza się hulajnogą. Taka podróż nie jest łatwa, wiąże się z licznymi wymaganiami wobec podróżnika, ale nie tylko. Taka podróż wymaga również współdziałania z lokalną społecznością i to jest właśnie klucz do zawierania ciekawych przyjaźni.
Otwartość i elastyczność podróżującego Dominika powodują, że jego wyprawa nieco się zmienia, modyfikuje, zaskakuje.
Jednocześnie, dzięki właśnie otwartości, jest on w stanie poznać nowych ludzi, zobaczyć jak żyją, czym się martwią, a czym się cieszą. Niezwykły środek transportu budzi zainteresowanie, zaciekawienie, a dzięki temu przyciąga mieszkańców odwiedzanych miejsc do Dominika.
Jego gotowość do tego, by dostosować się do napotykanych sytuacji bardzo często zmienia jego plany, ale powoduje przez to, że podróż staje się ciekawsza.
Każdej historii towarzyszą informacje kulturowe z danego kraju, kilka informacji historycznych i przede wszystkim wiele relacji o ludziach.
Książka potrafi zarazić chęcią do podróżowania, poznawania nowych kultur, miejsc, krain i ludzi. Budzi zainteresowanie Arabią i całym tym zupełnie innym światem.
Książkę czyta się bardzo lekko, przyjemnie i z ogromnym zaciekawieniem. Jest doskonała dla dzieci i dorosłych. Może rozbudzić pasję, zamiłowanie do poznawania nowych miejsc i uczenia się o odmiennościach. Świetny początek nowego hobby. My polecamy.