Coraz dłuższe wieczory i coraz chłodniejsze popołudnia zachęcają do tego, by planować nieco bardziej stacjonarną i domową rozrywkę. Warto wykorzystać ten czas na zacieśnianie rodzinny więzów, ale również rozwijanie różnorodnych umiejętności. Jednym z ciekawych pomysłów na spędzenie tego czasu jest granie w różnorodne gry planszowe. Na dziś mamy dla Was propozycję dwóch interesujących tytułów.
Moja droga do przedszkola
Moja droga do przedszkola to gra, która jednocześnie jest tworzona w trakcie rozgrywki. Autorzy przygotowali kilka wariantów, tak by od najmłodszych lat można byłą ją rozgrywać. W miarę nabierania wprawy, można rozgrywać coraz trudniejsze warianty.
Gra składa się z żetonów i kafelków planszy. Jej rozgrywka jest dla dzieci pasjonująca i wciągająca, a przy tym… pomaga rozwijać skupienie, koncentrację, pamięć i spostrzegawczość. Uczestnicy gry mają za zadanie zapamiętywać różne rzeczy spotykane na swojej drodze. Czasem trzeba je odnaleźć wśród żetonów, czasem zaś należy je odpowiednio w kolejności poukładać.
Gra może być bardzo emocjonująca i ekscytująca. Jest przeznaczona dla dzieci od 3 lat, więc praktycznie cała rodzina może się przy niej zgromadzić i miło spędzić jesienny wieczór. To doskonała zabawa, która poza podstawowymi, wymienionymi umiejętnościami, kształtuje również takie cechy jak, umiejętność grania uczciwie, umiejętność przegrywania, czekanie na swoją kolej i pomaga w prawidłowym kształtowaniu relacji społecznych.
Moja rodzina
Drugą naszą propozycją jest gra pod tytułem „Moja rodzina”. To bardzo podobna do poprzedniej rozgrywka, z tym że jej tematem jest rodzina. Ta gra również składa się z kilku wariantów, które zróżnicowane są pod względem stopnia trudności. Oczywiście, warto zaczynać od najprostszego, szczególnie gdy w rodzinie są młodsze dzieci. Ta rozgrywka również przeznaczona jest dla maluszków od 3 lat.
W pierwszej rozgrywce gracze mają za zadanie ułożyć drzewo całej rodziny. W drugiej zaprosić wszystkich na obiad, a w trzeciej, odnaleźć swoją rodzinę na festynie. Gra jest emocjonująca i bardzo wciągająca. Doskonale się sprawdzi również jako podstawa do wprowadzenia dziecka w relacje rodzinne i określenie, kto jest kim. Dla najmłodszych wszelkie koligacje rodzinne są dość trudne do zrozumienia, dlatego też taka forma ich zaprezentowania może być bardzo pomocna.
Poza umiejętnościami kształtowanymi podczas gier planszowych, w tej można nauczyć się również wspomnianych zależności rodzinnych, rozwijać spostrzegawczość i uczyć się planowania strategii. Oczywiście, na początek na bardzo podstawowym poziomie, ale od czegoś trzeba przecież zacząć.
Gry planszowe to świetny sposób na zintegrowanie rodziny, zbliżenie jej do siebie i zacieśnienie łączących więzi. Dzięki temu wszyscy członkowie rodziny mogą się jeszcze bardziej poznać, zbliżyć się do siebie i scalić. To naprawdę niezwykła wartość.
Graliście już w zaprezentowane przez nas gry? Znacie je? A może macie swoje ulubione tytuły, z którymi się po prostu nie rozstajecie? Dajcie znać!