Florentynka Muu to sympatyczna krówka, która żyje sobie w niewielkiej wsi. Jej marzeniem jest jednak wspaniała podróż pełna przygód i wyzwań. Tak o to, Florentynka spakowała swój plecak, zabrała ulubioną przytulankę i ruszyła.
Co znalazła w czasie swojej wyprawy i kogo spotkała? Tego dowiecie się w czasie własnej rozgrywki. W grę mogą grać nawet najmłodsi. Mogą w nią grać już dzieci, które ukończyły trzy latka.
Jest to gra karciana, w której dzieci mogą rozwinąć szereg różnorodnych umiejętności. Są to chociażby: spostrzegawczość, słownictwo, wyobraźnia, współdziałanie, współzawodnictwo, więzi społeczne.
Grę można rozgrywać w różnych wariantach. Jej największą zaletą jest to, że zasady są bardzo proste i łatwe do zrozumienia. To sprawia, że najmłodsi bardzo szybko się odnajdą w rozgrywce.
Florentynka Muu – elementy gry i rozgrywka
Gra składa się z 55 kart z różnorodnymi przedmiotami. Karty są otoczone ramkami. Ramki są w pięciu kolorach i w każdym z nich jest 11 kart.
Niezależnie od wybranego wariantu rozgrywki, zabawa polega na dobieraniu kart w grupy. Mogą to być grupy uzależnione od koloru ramki lub od kategorii, do której dane przedmioty należą.
A co to za kategorie? Mogą to być pojazdy, podróże, sprzęty domowe, ubrania, rośliny, zwierzęta. Nie są to kategorie trudne do zrozumienia dla dziecka.
Zaletą gry jest to, że rozwija spostrzegawczość i uczy myślenia analitycznego i syntetycznego. Łączenie pojedynczych przedmiotów w większe zbiory jest też wstępem do nauki matematyki, a więc doskonalenie tej umiejętności w formie zabawy stanowi świetne podstawy pod późniejszą edukację.
Dodatkowo kartami można się bawić na wiele innych sposobów. Układać je zgodnie z kolorami ramek, można zbierać karty zgodnie z podaną przez rodzica kategorią lub układanie historyjek na podstawie trzech kart, które rodzic wybierze.
Inną opcją jest wskazanie dziecku karty, a maluch musi znaleźć taką rzecz w domu.
Karty są tak uniwersalne, że liczba sposobów ich wykorzystania jest ogromna. Ogranicza Cię tylko wyobraźnia i chęć do zabawy. Moim zdaniem obok dowolnych zabaw z kartami, warto też rozgrywać grę zgodnie z zasadami. Dlaczego? W czasie takiej uporządkowanej rozgrywki dziecko teasie wiele uczy. Doskonali dostosowywanie się do zasad, respektowanie reguł czy też uczy się uczciwej i zdrowej rywalizacji. To bardzo ważne. Ponieważ dziecko, które nie jest uczone rozgrywki i rywalizacji może mieć z tym potem problemy w przedszkolu, zerówce czy w szkole.