Zestaw książek edukacyjnych od Egmont (niestety część dziecięca przeniosła się obecnie do innego wydawnictwa), to doskonałe połączenie zabawy i edukacji w jednym zeszycie. Każda prezentowana poniżej książeczka pozwala pochłonąć na długie godziny, przy czym nie są to godziny w ogóle zmarnowane. To czas, który wykorzystany jest kreatywnie, pomysłowo i edukacyjnie.
Zaczynamy!
Ale stroje!
Ale stroje! to zeszyt, który pomaga dziecku rozwijać jego motorykę małą, kreatywność, pomysłowość i wyobraźnię. W zeszycie znajdują się kontury postaci, które należy wyciąć. Do tego dostępne są różnorodne stroje, w które te postaci można ubierać i przebierać. Puśćcie wodze fantazji i zaangażujcie do pracy również kredki, farby i mazaki – przecież nie trzeba korzystać wyłącznie z tych materiałów, które zostały udostępnione w książce. Każdą postać można ubierać wielokrotnie. Można zmieniać jej stroje, a to powoduje, że można sięgać po nią jeszcze wiele razy. Książka jest nie tylko angażująca i wciągająca, ale co ważne, również bardzo inspirująca! Pobudza wyobraźnię i pozwala jej szaleć w świecie mody – a tam jak wiadomo, nie ma reguł czy ograniczeń podczas tworzenia.
Flagi świata
Drugą propozycją, do której chcemy zachęcić są flagi świata. To zeszyt z naklejkami, przeznaczony dla nieco starszych dzieci, niż poprzednia książeczka. Z zeszytu można dowiedzieć się, jakie państwo symbolizuje dana flaga. To świetny materiał do nauki podstaw geografii politycznej, ale nie tylko. To również doskonały pretekst do rozszerzenia i rozbudowania swojej wiedzy o świecie i otoczeniu. Dzięki tej książce dziecko uczy się rozróżniania flag, ich rozpoznawania i dopasowywania do odpowiednich państw. Jest to fantastyczny atlas, który wprowadzi dziecko w tajniki poznawania świata, a w przyszłości pomoże mu w nauce i odrabianiu lekcji. Książka na lata! Dodanie zadań i naklejek dodatkowo angażuje dziecko i sprawia, że nauka odbywa się w sposób spontaniczny i naturalny. Bez nacisków i presji.
Tabliczka mnożenia
Druga klasa szkoły podstawowej to czas, w którym dziecko musi zapoznać się z tabliczką mnożenia. Na początek uczy się, czym w ogóle jest tego rodzaju działanie i kiedy się je stosuje. W kolejnym kroku musi nauczyć się podstaw, czyli tzw. tabliczki mnożenia. Dla wielu to swego rodzaju trudne przeżycie. Dziś nauczyciele zupełnie inaczej podchodzą do tego tematu. Kiedyś był czas na opanowanie mnożenia, a potem stresujący sprawdzian. Na szczęście, nie tylko nowe metody nauczania, ale również prezentowany zeszyt, pomogą dzieciom opanować podstawy tabliczki mnożenia i ułatwią „zaliczenie” jej przed nauczycielem. Zeszyt pełen jest różnych ciekawych i obrazkowych ćwiczeń. Do tego dochodzą naklejki, które trzeba zamieścić w odpowiednich miejscach. W centralnej części zeszytu znajduje się ogromny plakat z pełną tabliczką mnożenia. Można go przyczepić na ścianę. Dziecko, które będzie na niego co i raz zerkać, będzie się w sposób naturalny i spontaniczny uczyć mnożenia. W efekcie, nawet samo nie zauważy kiedy opanowało tę trudną sztukę. Tabliczka mnożenia z tym zeszytem staje się prostsza i bardziej zrozumiała.
Która godzina?
Nauka godzin nie jest prosta. Znacznie łatwiej też zapoznać się z zegarkiem elektronicznym niż wskazówkowym. Na tym jednak nie koniec trudności. Żyjemy w świecie, w którym większość systemów sprowadza się do setek (sto groszy to złotówka itd.). Tymczasem zegary to system, który opiera się na sześćdziesięciu (60 sekund to minuta, 60 minut to godzina). Do tego doba to dwa razy po 12 godzin. Objęcie tego umysłem nie jest proste. Wymaga myślenia abstrakcyjnego, wyobraźni, odejścia od pewnych reguł i schematów. To wszystko trudne jest dla małych dzieci.
Zeszyt ćwiczeń „Która godzina”, który został opracowany przez ekspertów edukacyjnych, znacząco pomaga w zrozumieniu tego zagadnienia i powoduje, że dziecko zaczyna sprawnie posługiwać się zegarkiem, również tym wskazówkowym.
Zeszyt składa się z materiałów edukacyjnych, ćwiczeń oraz pytań powtórkowych. W ten sposób dziecko nie tylko nabywa wiedzę i zyskuje zrozumienie, ale również ma okazję powtórzyć i utrwalić materiał, z którym ma do czynienia.
Dołączone naklejki powodują, że wykonywanie ćwiczeń jest ciekawsze, bardziej angażujące i bardziej motywujące do pracy. Dziecko chętniej sięga po zeszyt. Dodatkową zaletą jest to, że naklejki wpływają również na rozwijanie motoryki małej, która w pierwszym okresie edukacji jest tak istotna dla dzieci.
Plakat, który został dołączony do zeszytu ma na celu wsparcie dziecka w procesie uczenia się godzin i pomaga w utrwaleniu zdobytej już wiedzy.