Zadaszenie na balkonie lub tarasie może pomóc nam nie tylko w utrzymaniu porządku na jego obszarze, ale także ułatwi nam dbanie o niektóre rośliny oraz umożliwi relaksowanie się na świeżym powietrzu bez ryzyka poparzenia słonecznego. Dlaczego jeszcze warto rozważyć jego montaż?
1. Daszek balkonowy – czy jest potrzebny?
2. Z czego zbudowane są daszki balkonowe?
3. Daszki aluminiowe balkonowe oraz nad drzwi wejściowe – na co zwrócić uwagę przy zakupie?
4. Montaż daszku balkonowego – czy jest trudny?
Daszek balkonowy – czy jest potrzebny?
Zadaszenie balkonu to bardzo dobry pomysł, jeżeli chcemy ochronić jego powierzchnię przed opadami atmosferycznymi oraz nadprogramową ilością promieni słonecznych. Nie jest to niezbędny dodatek do balkonu czy tarasu, ale jego obecność z całą pewnością poprawia nasz komfort życia. Nowoczesny pojedynczy standardowy daszek to lekka konstrukcja wykonana z wytrzymałych i odpornych na warunki pogodowe materiałów, która posłuży nam przez długie lata w niezmienionym wyglądzie.
Z czego zbudowane są daszki balkonowe?
Zwykle daszki balkonowe wykonuje się z płyt akrylowych lub poliwęglanowych. Stelażem są profile aluminiowe malowane proszkowo na wybrany przez nas kolor. Wszystkie te materiały cechują się dużą wytrzymałością, odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie promieni słonecznych. Zadaszenie nie zżółknie pod wpływem słońca ani nie obciąży konstrukcji balkonu, ponieważ co do zasady jest bardzo lekkie. Także niskie i wysokie temperatury nie będą miały większego wpływu na jego kondycję.
Daszki aluminiowe balkonowe oraz nad drzwi wejściowe – na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Wybierając daszki na balkon czy ponad drzwi wejściowe musimy zdecydować się pomiędzy kilkoma opcjami. Pierwszą z nich jest rodzaj materiału, z jakiego wykonano daszek oraz jego grubość. W przypadku PCB standardową grubością płyty jest przedział od 4,5 do 10 milimetrów. Możemy także wybrać ich kolor. Najczęściej są one bezbarwne, przydymione lub mleczne. Z kolei płyty akrylowe najczęściej znajdziemy w grubości między 4 a 8 milimetrów.
Kolejnym elementem jest określenie, z jakiego materiału mają być wykonane łączenia daszków oraz podpory. Najczęściej jest to aluminium, które pozwala uzyskać odpowiednią lekkość konstrukcji, a także może zostać pomalowane proszkowo na odpowiadający nam kolor.
Montaż daszku balkonowego – czy jest trudny?
Montaż elementów daszkowych standardowych nie jest trudny. Ze względu na ich niewielką wagę i brak potrzeby wykorzystania skomplikowanych narzędzi, możemy z powodzeniem sami się tym zająć. Jeżeli jednak nie czujemy się na siłach, zawsze warto poprosić producenta o profesjonalny montaż – w tym celu musimy umówić się z fachowcem, a następnie udostępnić mu przestrzeń na balkonie.
Montaż daszków balkonowych nie wymaga również wiele czasu. Wystarczy dosłownie chwila, abyśmy mogli się nim cieszyć bez przeszkód. Raz wybrany daszek będzie nam służył przez wiele lat w niezmienionym kształcie i kolorze. W sytuacji, gdy nasz daszek jest duży lub długi, może wymagać dodatkowych podpór pionowych dla zachowania trwałości i pewności konstrukcji.
Daszki balkonowe, tarasowe i nad drzwi wejściowe to bardzo przydatny element wyposażenia. Dzięki nim nie musimy się martwić o warunki pogodowe, a także możemy zatrzymać nadmierną ilość promieni UV, co jest przydatne gdy lubimy spędzać czas na balkonie. Wybierając zadaszenie, warto zwrócić uwagę na to, jakie będą jego wymiary oraz z jakiego materiału zostanie wykonane – dzięki temu idealnie dopasujemy je do swoich potrzeb i będziemy mogli z niego korzystać przez długi czas.
Materiał zewnętrzny