Poza tradycyjnymi pralkami, producenci na rynek wprowadzili nowoczesne rozwiązanie, takie jak pralka parowa, które jest coraz bardziej popularne. Wiele pralek z dostępnych na rynku modeli ma po prostu funkcje prania parowego, co oznacza, że z takiej pralki można korzystać także w tradycyjny sposób, co jest ciekawym rozwiązaniem. Tego typu pralkami powinny zainteresować się szczególnie osoby, które często piorą mało zabrudzone rzeczy, które wymagają nie tyle prania, co po prostu odświeżenia.
- Jak działa pralka parowa?
- Jakie są funkcje prania parowego?
- Czy do prania parowego dodaje się proszek?
- Co zyskujemy dzięki pralce z funkcją pary wodnej?
- Na co zwrócić uwagę kupując pralkę parową?
W wielu sytuacjach taka pralka będzie o wiele bardziej praktyczna, niż tradycyjna, która będzie skuteczna przy mocno zabrudzonych ubraniach, ale bardziej problematyczna w codziennym funkcjonowaniu. Pralka z funkcją pary wodnej nie zawsze będzie optymalna, ale jeśli wybierze się model umożliwiający również swobodne pranie w tradycyjny sposób, to będzie idealne rozwiązanie.
Jak działa pralka parowa?
Działanie pralki parowej jest zupełnie inne od tradycyjnej pralki na wodę. Pralka parowa poniekąd również działa na wodę, jednak schemat jest całkiem odmienny. Podczas gdy w tradycyjnej pralce woda jest napuszczana do bębna, a odzież moczona w niej całkowicie, w pralce parowej przebiega to zupełnie inaczej. Zamiast całkowitego zmoczenia, rzeczy poddawane są intensywnemu działaniu pary wodnej. Para wnika w strukturę materiału, czyszcząc ją, a następnie pod wpływem ciśnienia jest odprowadzana. Ten proces okazuje się niezwykle skuteczny z tego powodu, że cząsteczki wody w tej formie są niezwykle małe i świetnie penetrują materiał, czyszcząc go.
W ten sposób uzyskuje się efekt całkowitego odświeżenia. Pranie parowe pozwoli na pozbycie się niechcianych zapachów i niewielkiego brudu znajdującego się na ubraniach. Nie jest to jednak skuteczne w przypadku trudnych zabrudzeń, takich jak na przykład plamy z oleju. Dlatego tez, tak funkcja okazuje się idealna w przypadku prania rzeczy służących do codziennego użytku, które nie wymagają długotrwałego prania, a jedynie lekkiego odświeżenia. Warto więc zaopatrzyć się w pralkę z funkcją prania parowego, która umożliwi korzystanie z obydwu z powyższych opcji. Jest to rozwiązanie optymalne i nie wymaga kupowania dwóch niezależnych urządzeń. Za samo wytwarzanie pary w takich urządzeniach odpowiada generator pary, który jest newralgiczną częścią urządzenia.
Jakie są funkcje prania parowego?
Większość urządzeń tego typu posiada kilka trybów pracy. Można je ustawić na różnych intensywnościach, jeśli chodzi o ilość pary. To z kolei warunkuje, w jakich sytuacjach wykorzystuje się funkcje prania parowego. W zależności od trybu może to być lekkie odświeżenie materiału lub pranie bardzo delikatnych tkanin, takich jak na przykład jedwab, lub pranie bardziej zabrudzonych rzeczy w bardziej intensywnych trybach prania. Każdy producent stosuje różne rozwiązania z tego zakresu, umożliwiając wdrożenie zróżnicowanych trybów prania.
Czy do prania parowego dodaje się proszek?
Pranie parowe może przebiegać w różny sposób. Jednym ze sposobów jest pranie bez dodania detergentów, co jest wskazane, gdy ubrania chce się jedynie lekko odświeżyć. Jeśli zaś wykorzystuje się bardziej intensywne tryby, producenci zalecają też dodanie proszku lub innych detergentów. Pranie w ten sposób nie jest tak skuteczne, jak tradycyjne, w sytuacji, gdy rzeczy są mocno zabrudzone, jednak na tyle efektywne, że w większości przypadków w zupełności to wystarczy, jeśli chodzi o odzież codziennego użytku. Wykorzystuje się do tego takie same rodzaje detergentów, jak w przypadku prania w pełnym zanurzeniu w konwencjonalny sposób.
Co zyskujemy dzięki pralce z funkcją pary wodnej?
Pralka parowa może być więc z powodzeniem wykorzystywana do prania rzeczy noszonych na co dzień, długo nieużywanych i wymagających odświeżenia lub bardzo delikatnych. Jednocześnie takie pranie jest o wiele krótsze i nie wymaga używania tak dużej ilości detergentów. Dużą zaletą jest również oszczędność energii, która jest stosunkowo wysoka w stosunku do tradycyjnego prania. Efektem ubocznym takiego prania jest również wygładzenie ubrań, które można skojarzyć z wykorzystanie stacji parowej do prasowania.
Na co zwrócić uwagę kupując pralkę parową?
Jeśli kupuje się pralkę tego typu, należy zwrócić uwagę na to, by miała dwa tryby prania. Pralka z funkcją pary wodnej i opcją zwykłego prania będzie optymalna w domu, gdy trzeba prać rzeczy o różnym stopniu zabrudzenia. Wtedy można swobodnie dopasować rodzaj prania do ubrania, a jeśli będą one zbyt mocno zabrudzone, to po prostu skorzystać z opcji prania w pełnym zanurzeniu. Warto też zwrócić uwagę na moc generatora pary i bazować na pralkach od renomowanych producentów, którzy zapewniają wysoką wydajność generatorów i trwałość. Na https://www.neonet.pl/pralki/pralki-z-funkcja-pary.html znajduje się wiele modeli pralek tego typu o różnej mocy i dodatkowych funkcjach.
undefined