Dziś mam dla Was coś fantastycznego. Dwie serie książeczek Czapu Czipu. Pierwsza z nich to książki dotyczące dźwięków, a druga – ruchu. To nie tylko doskonała okazja, by zachęcić malucha do książek, ale również pretekst do fantastycznej zabawy.
Czapu Czipu co tak kapie
Czapu Czipu ma coś pod parasolką, co kapie. Co to może być? Na kolejnych kartach pokazywane są różne obiekty, które mogą kapać i chlapać oraz opisane dźwięki, które przy tym wydają. Dzięki temu dziecko ma świetne ćwiczenie logopedyczne. Mówi kap, kap, chlap, chlap i podobnie. Uczy się nie tylko wyrazów dźwiękonaśladowczych, ale również trenuje swój aparat mowy.

Czapu Czipu co tak skrobie
Tu podobnie, ale pokazywane są zwierzątka, które mogą skrobać oraz jak to robią. Na koniec oczywiście dowiadujemy się co skrobie u Czapu Czipu.

Czapu Czipu co tak człapie
Tu uczymy się dźwięków związanych z człapaniem.

Czapu Czipu co tak świszczy
I tu analogicznie – uczymy się różnych rodzajów świszczenia 🙂

I druga seria.
Chowaj się jak wiewiórka
Tym razem trenujemy motorykę dużą. Dziecko ma za zadanie chować się jak wiewiórka. Świetny sposób, by przez zabawę stymulować układ nerwowy i pobudzać go do rozwoju.

Ćwicz buzię jak małpka
Tu do zabawy wchodzi mimika. Rozwój mięśni twarzy oraz znów – układu nerwowego, co przekłada się na rozwój kolejnych partii. Dziecko też uczy się tego, że mimiką twarzy może świadomie zarządzać.

Wyginaj się jak kotek
Jak wiemy, kotki mają bardzo giętkie i sprężyste ciała. Ty też możesz takie mieć. Weź przykład z kotka i powyginaj się, jak on 🙂

Pływaj jak rybka
Tym razem wcielamy się w wodne zwierzątka i próbujemy naśladować ich ruchy.
