Julita Siemiątkowska

Julita Siemiątkowska

magister psychologii, absolwentka psychologii klinicznej oraz psychologii w wykładowym języku angielskim (Psychology in English), doktorantka w katedrze Psychologii Różnic Indywidualnych Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Swój staż kliniczny odbywała w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Pracowała w specjalistycznym przedszkolu terapeutycznym dla dzieci z autyzmem oraz w prywatnej poradni psychologicznej dla dzieci i młodzieży z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Współorganizatorka innowacyjnych Warsztatów Teatralno-Terapeutycznych dla dzieci z Zespołem Aspergera i ADHD (Fundacja na rzecz Rodzin Dotkniętych Autyzmem: FuRDA).
Jej największą życiową pasją jest dogoterapia społeczna. Prywatnie, szczęśliwa posiadaczka trzech psów różnych ras: Labrador Retriver, Border Collie oraz Foksterier Szorstkowłosy. Obecnie prowadzi terapię dzieci i młodzieży, konsultacje dla rodziców oraz warsztaty i szkolenia z tematyki autyzmu oraz Zespołu Aspergera w Ośrodku Diagnoz i Szkoleń Psychologicznych ODIS w Warszawie.

artykuły tego autora

  «««»»»
 • Trudne nazywanie emocji

  Trudne nazywanie emocji

  Autor: Julita Siemiątkowska

  Jak nauczyć przedszkolaka wyrażać emocje tak, aby nie ranił innych?

 • Pies w domu, czyli pierwsze zwierzątko w życiu dziecka

  Pies w domu, czyli pierwsze zwierzątko w życiu dziecka

  Autor: Julita Siemiątkowska

  Szymon może opowiadać o nim godzinami – co lubi jeść pan Fikołek, co lubi robić, kiedy śpi, kiedy się bawi i w jaki sposób?

 • Zaszczekaj jak piesek

  Zaszczekaj jak piesek

  Autor: Julita Siemiątkowska

  Dogoterapia łączy naukę z zabawą, wykorzystuje kontakt dziecka ze specjalnie do tego celu wyszkolonym psem-terapeutą.

 • «««»»»

nasi autorzy:

Pokaż wszystkich autorów
Sprawdź, czy Twoje dziecko dobrze się rozwija